Quo vadis Slovenská opozícia?

Napísala Politická Šľapka dňa

V slovenskej politike je v súčasnosti pomerne veľa opozičných strán a v tomto blogu budeme písať o tzv. demokratickej opozícii, čiže pod pojmom opozícia nemyslíme ĽSNS - ktorá sa v parlamente aj tak správa viac koalične, ako opozične.

Slovenská opozícia je naozaj názorovo pestrá.

Jeden je za menej daní, jeden za viac. Jeden je proti registrovaným partnerstvám, ďalší ich schvaľuje. Jeden je za spájanie, druhý je proti spájaniu. Alebo je jeden za zastropovanie dôchodkového veku, zatiaľ čo iný nie.

V jednom sa však naša opozícia údajne zhodne. Chcú vymeniť Smer a chcú lepšie Slovensko (pozn. redaktora - chcú nám vládnuť). Sú údajne pripravení prevziať kormidlo a riadiť štát. Spoločne. Spoluprácou.

 

Milá opozícia, ako volič vám bohužiaľ musím povedať, že zatiaľ to vyzerá na všetko, len nie na spoluprácu. Totižto postaviť sa spolu na jedno pódium, či sadnúť si za “ostrouhlý” stôl je pekné, ale stále sú to len gestá a nie činy. A aké sú vaše činy na vytvorenie spolupráce?

Tak si to zhrňme.

Vytvorí sa pakt o neútočení, zahrňujúci aj vypustenie tých tém z mediálnej komunikácie, ktoré strany rozdeľujú. To by bolo super, keby dva dni na to bývalý predseda PS nepovie, že presadia registrované partnerstvá, čo sa nepáči predsedovi KDH a označí to za nováčikovskú chybu. Následne sa vyjadrí predseda OĽANO a napadne predsedu KDH za to, že ako kresťan rieši registrované partnerstvá (aj keď nerieši). A potom ich ešte obviní, že pôjdu do vlády so Smerom.

Medzitým zo strany SaS odíde predsedníctvo a vojde do strany DS, ktorá sa pravdepodobne nedostane do parlamentu. A možno sa tam nedostane ani SaS lebo konzistentne odmieta akékoľvek spájanie.

A potom vznikne nová strana Za ľudí, na ktorej ustanovujúcom sneme vystúpi predseda Spolu a verejne ich vyzve na spojenie do trojkoalície. Za ľudí odmietne a aby nevyzerali zle, navrhnú širokú koalíciu, ktorej sami neveria. A z povolebnej spolupráce prezieravo vylúčia Sme rodina, ktorá možno bude jazýčkom na váhach pri zostavovaní vlády.

Nehovoriac o tom, že lídri zo strán OĽANO a KDH predvedú v televíznej debate absolútne trápne divadlo, ktoré ľudí akurát tak odradí ísť voliť. Teda okrem voličov Smeru, tí si povedia, že nemôžu dopustiť aby nám takíto blázni vládli. Napokon sa strana Za ľudí pridá k paktu o neútočení, ale keď sa PS/Spolu zmení program a pošlú dohodu kuriérom, tak si Za ľudí o tom dajú status na facebook. Veď aby ubezpečili voličov, že sú pripravení spolu vládnuť. A popri tom celom (ne)spájaní sa úplne zabúda na maďarské strany.

A čo robí medzitým Kotleba? Mädlí si ruky a smeje sa popod fúz.

Milí páni z opozície, voličov nezaujímajú vaše žabomyšie hádky o otázkach, ktoré momentálne nie sú relevantné. Riešte si vaše spory za zavretými dverami a nie na verejnosti. A na záver drobná rada; prestaňte o spolupráci rozprávať a začnite ju praktizovať. Pretože v konečnom dôsledku je úplne nepodstatné (aj keď asi nie pre vás), kto z vás bude mať koľko percent. Ide o to, aby ste ich dokopy mali čo najviac a aby neprepadli žiadne hlasy. Pretože vo voľbách potrebujete uspieť ako jeden celok.

Znie to hrozivo, ale berte si príklad z pána expremiéra a predsedu najsilnejšej politickej strany - ako prešibane robí politiku. Dokonca aj ten Kotleba je ďaleko lepší politický taktik a stratég ako vy. A to nás môže všetkých ešte veľmi mrzieť.

A na záver sa chcem opýtať: quo vadis slovenská opozícia?

Pretože takýmto štýlom opäť iba do opozície...

 

Zdroj obrázku: komentare.sme.sk

 

 

Iné šlapkoidné blogy

UžniekýmjevpolitikeMgr. Boris Kollár mohol urobiť gesto hodné slušného štátnika, ale..
UžniekýmjevpolitikeMgr. Boris Kollár mohol urobiť gesto hodné slušného štátnika, ale..
Lenže Boris Kollár nie je slušný štátnik. Preto hodil zodpovednosť na iných, aj keď dobre vedel, že koalícia nebude hlas
VIAC
Niekdajší bojovník za spravodlivosť a morálne zásady Igor Matovič
Niekdajší bojovník za spravodlivosť a morálne zásady Igor Matovič
Nechce vraj ohroziť (ne)stabilitu koalície kvôli “jednej diplomovke” a tým umožniť “mafii”, aby sa vrátila k moci. Aj
VIAC
Školstvo na Slovensku je dlhodobo zanedbávané, ignorované a devastované.
Školstvo na Slovensku je dlhodobo zanedbávané, ignorované a devastované.
Nepomáha mu ani to, že minulý aj súčasný druhý najvyšší ústavný činiteľ (!) je usvedčený plagiátor. Sebareflexie a prizn
VIAC